Minél nagyobb hőfokon mosunk, annál tisztább lesz a ruha
Ha naponta mosol kifejezetten magas hőfokon, csak azért, hogy a makacsabb szennyeződéseket el tudd tüntetni, vagy mert abban hiszel, hogy csak forró vízzel lehet hatékonyan mosni, akkor hibát követsz el.
Miért? Mert tény, hogy a magas hőmérséklet fertőtlenít, azonban érdemes mérlegelni, hogy mikor indokolt tényleg magas hőmérsékleten mosni? Mert ha a napi mosást rutinból 60 fokon végzed, akkor igazából energiát pazarolsz, és a ruháid élettartamát rövidíted. Ugyanis a mai mosószerek vannak annyira hatékonyak, hogy 30-40 fokon is megfelelően megtisztítsák a ruhát. Viszont a ruhák anyagát károsítja a magas hőmérséklet.
Ha valamilyen extrémebb okból tényleg kifejezetten a fertőtlenítés a célod, akkor érdemes gőzt használnod, vagy gőzfunkciós mosógépet használj, de ha csak emiatt nem szeretnél ilyet vásárolni, akkor egyszerűen csak kifejezetten indokolt esetben moss magas hőmérsékleten. Egyébként pedig ha szárítógépet is használsz, akkor a magas hőmérséklet miatt a fertőtlenítést is letudod.
A mosógéped karbantartásáról pedig soha ne feldekezz meg.
A hűtőt gyakran kell leolvasztani
Igen, régen úgy működtek a hűtőgépek, hogy hatékonyságuk megőrzése céljából folyamatosan le kellett őket olvasztani. Ma azonban más a helyzet. A technológia fejlődik, a háztartási gépek terén is.
Sokan még a mai napig is leolvasztják a hűtőt, pedig ez az eljárás teljesen felesleges. A legtöbb hűtő, sőt, ma már minden hűtő rendelkezik No Frost technológiával. Ez egy jegesedésgátló eljárás, melynek köszönhetően nem képződik jég a hűtőszekrényben. Ennek az az oka, hogy a gép hűtőterében keletkező párát egy ventilátor elvezeti a párologtató felé.
Ennek köszönhetően a hűtő nem fog eljegesedni, ezért nem kell leolvasztani sem. Ezért ha ilyen hűtőd van, nem kell foglalkoznod a hűtő leolvasztásával. Ezért nézz utána a hűtődnek, az elmúlt években eladott fridzsiderek nagyrésze már no frost funkcióval ellátott eszköz. Leolvasztás helyett ebben az esetben inkább az olvadékvíz-kifolyót tisztítsd rendszeresen.
Az elektromos fűtés gazdaságtalan
Az emberek zsigerből tiltakoznak az elektromos fűtés ellen, pedig ez igencsak összetett kérdés. Ez a tudás most különösen fontos lehet, hiszen érdemes a lehető leghatékonyabbá tenni nem csak a nyári hűtést, hanem a téli fűtést is.
A tévhit alapja az, hogy a fűtőszállal működő elektromos fűtési rendszer tényleg nem gazdaságos. Csak épp súlyos hiba összemosni a klíma és az elektromos radiátor működési mechanizmusát.
A hűtő-fűtő, inverteres klíma ugyanis a kompresszorban található hűtőközeg segítségével fűt, éppen ezért 4-5x hatékonyabb és gazdaságosabb, mint a fűtőszállal működő berendezések.
A klímával való fűtés sokkal gazdaságosabb, mintha simán csak gázzal fűtenénk. A mai modern légkondicionálók nagyon jó energetikai besorolásba tartoznak. Ezért hűvös évszakokban például sokkal jobban megéri a kazán korai bekapcsolása helyett a klímával fűteni, minél tovább kitolni ezt az időszakot. Amikor a falakat is át kell melegíteni, akkor érdemes kombinálni az elektromos fűtést a gázkazánnal. Ugyanis ha a klímát kiegészítő fűtésként használjuk, akkor 10-20%-al kevesebb pénzt fogunk fűtésre költeni.
A lényeg, hogy kazánnal fűtjük fel otthonunkat egy bizonyos hőfokig, és a leggyakrabban használt helyiségekben a klímával segítünk rá a legkomfortosabb hőmérséklet elérésére.
Az inverteres klíma tehát mindenképpen nagyon-nagyon hasznos. Ha már döntöttél, és valamilyen klímával kapcsolatos eszközre van szükséged, például a beszereléshez, akkor nézz szét az Orczy kínálatában.